Tüketici Elektroniği Alışverişinde Önemli Anları Kazanma

Dijital platform, mobil cihazlarından tüketici elektroniği satın alanlara ilham verebilir. Ne alacağına dair fikir edinmek isteyen kullanıcıların:

%68'i YouTube'a başvuruyor.
%45 'i bloglara başvuruyor
%84 'ü Google'a başvuruyor

EN İYİSİ HANGİSİ?” ANLARI

Tüketiciler, bir mağazadayken veya hareket halindeyken fiyat, marka ve ürünleri karşılaştırmak için mobil cihazları kullanıyor.

Benim için en iyisi hangisi?

Akıllı telefonlarından tüketici elektroniği satınalanların %80‘i, Google’da arama yaptıktan sonra, hangi satıcı veya markadan ürün satın alacakları konusunda fikir değiştirdi. %79‘u, satıcıların akıllı telefonla ürün satın almak için birden fazla yol (ör. İnternet üzerinden satın alma, İnternet üzerinden satın alıp mağazadan teslim alma veya mağazadan satın alıp eve teslim) sunmasını bekliyor. %72‘si, İnternet üzerinden satın almayı planladığı ürünü incelemek için mağazaya gidiyor. %43‘ü, mağazada baktıkları ürünü akıllı telefonları üzerinden satın alıyor.

 

En uygun fiyata mı satın alıyorum?

Mobil cihazlarda gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği “fiyatı” ve “fırsatı” ile ilgili sorguların sayısı geçtiğimiz yılla karşılaştırıldığında %40‘tan fazla artış gösterdi.

 

SATIN ALMAK İSTİYORUM ANLARI

Mobil cihazlar, nereden ve ne zaman ürün satın alınacağı konusunda daha fazla seçenek sunar. Akıllı telefonlarından tüketici elektroniği satın alanların:

%79‘u, satıcıların akıllı telefonla ürün satın almak için birden fazla yol (ör. İnternet üzerinden satın alma, İnternet üzerinden satın alıp mağazadan teslim alma veya mağazadan satın alıp eve teslim) sunmasını bekliyor.

%72‘si, İnternet üzerinden satın almayı planladığı ürünü incelemek için mağazaya gidiyor.

%43‘ü, mağazada baktıkları ürünü akıllı telefonları üzerinden satın alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir