Türkiye İnternet Kullanım Araştırması

Günümüzde çok büyük gelişmeler kaydeden internet gün geçtikçe kullanım oranı daha da artmaktadır. Artık çok önemli işlerimizi bile internet ve çeşitli cihazlar sayesinde çok hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

Peki ya hiç ülkemizde kullanım oranları nasıl merak ettiniz mi ?

 

Ülkemizde düşünecek olursak artık günümüz teknolojik çağ ve 3 yaşında ki bebekten tutun dedelerimiz bile internete girip dileklediklerini yapabiliyorlar. Sizlere ülkemizde ki internete erişim istatistiklerini ayrıntılı bir şekilde sunacağım.

Son 5 Yılda Türkiye Genelinde %28 artış oldu!


Ülkemizde  ciddi bir şekilde artış gözükmektedir. Büyük bir kesim akıllı telefon sahibi artık internete girmek çok kolay 2017 istatistiklerini düşünürsek son yılda yaptığımız %9 oranında bir artışın üstünde artış olacağını tahmin ediyorum.

Son 5 Yılda Türkiye Genelinde Kadınların Kullanımında %29 artış oldu!

Ülkemizde moda sektörü çok önemli bir derecede internet pazarına girmiş bulunmaktadır. Büyük moda firmaları dijital çağa ayak uydurmanın zorunlu olduğu bir dönemde online satışa büyük yatırımlar yapmaktadır. Bu yatırımlar daha da artacağına benziyor çünkü ülkemizde ki kadınlar internet kullanımı olarak çok büyük bir artış göstermiş bulunmaktadır.

Son 5 Yılda Türkiye Genelinde Erkeklerin Kullanımında %25 artış oldu!

 

Ülkemizde artık eski zamanlarda ki gibi bakkala gideyim gazetemi alayım yolda okurum diye bir eylemimiz malesef ki kalmadı. Hele ki İstanbul’da yaşıyorsak metrobüs kalabalığı uzun ve bunaltıcı yolculuklarda tabi ki de vazgeçilmezimiz yine akıllı telefonlar ve internet oluyor. Ülkemizde erkeklerin internet kullanım oranında artış olarak kadınlardan az olmasına rağmen kullanım oranı olarak erkekler vakitlerini internette daha fazla geçirmektedir.

 

[portfolio_tags titles=”Kaynak: Google Barometer”]

2 Replies to “Türkiye İnternet Kullanım Araştırması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir