Halit Akçatepe hayatını kaybetti

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Halit Akçatepe, İstanbul kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İçerenköy’deki hastaneye bugün kaldırıldığı öğrenilen Akçatepe’nin ölümü nedeniyle ilgili hastaneden kısa bir süre sonra açıklama yapılacağı belirtildi.

HALİT AKÇATEPE’NİN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ HASTANEDEN AÇIKLAMA

“Ölüm nedeni görünüş itibariyle kalp ve solunum durması”

“45 dakikalık müdahaleye rağmen saat 14.40’ta hayatını kaybetti”

Ünlü Sinema oyuncusu Halit Akçatepe’nin ölümüyle ilgili hayatını kaybettiği hastaneden açıklama yapıldı.

Hastanenin Dâhili Birimler Direktörü Uzman Dr. Osman Arıkan, Akçatepe’nin saat 13.55’te hastanenin acil servisine getirildiğini belirtti. Arıkan, 45 dakikalık müdahaleye rağmen saat 14.40’ta Akçatepe’nin hayatını kaybettiğini kaydetti.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Osman Arıkan, “Bugün 13,55 itibariyle hızır acil servis tarafından hastanemize ulaştırılmış olan tiyatro sanatçısı Halit Akçatepe’yi yağtığımız bütün müdahelelere rağmen kaybetmiş bulunuyoruz. Yakınlarından elde ettiğimiz bilgi doğrultusunda; evde aniden fenalaştığı, solunumunun kesildiği belirtildi. Daha önce zaten nörojenik bir rahatsızlık geçirdiğini 2 yıla yakındır da bakım hastası şeklinde hayatını idame ettirdiğini öğrendik. Bize getirildiğinde solunumunun ve kalbinin durmuş olduğu, ulaştırma esnasında da gereken müdahalelere ilgili arkadaşların başlamış olduğunu öğrendik. Bizde hemen yoğun bakıma aldık ve müdahaleye başladık. 45 dakika süren resüsitasyon müdahelesi yaptık. Hayata döndüremedik” dedi.

“ANİ BİR KALP KRİZİ GEÇİRDİ”

Arıkan, gazetecilerin ölüm sebebini sorması üzerine, “Görünüş itibariyle kalp ve solunum yetmezliği. Son iki yıldır süren bir hastalığı var. Bize aktarılan tarafıyla ani bir kalp krizi” yanıtını verdi.

CENAZE KARACAAHET’E DEFNEDİLECEK

Halit Akçatepe’nin özel hemşiresi Fatih Gedik ise, cenazeye ilişkin tarihi bilmediğini belirterek cenazenin Karacaahmet Mezarlığı’na defnedileceğini söyledi.

KALP KRİZİ GEÇİRDİĞİ BELİRTİLDİ

Gedik, usta oyuncunun kalp krizi anına ilişkin de “Aniden gelişti. Bu şekilde olacağını beklemiyorduk. HastaLığından kaynaklı sadece jest ve mimiklerle anlaşabiliyorduk” ifadelerini kullandı.

Halit Akçatepe’nin kızı Ebru Akçatepe ise 18.30 sıralarında hasteneden ayrıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir