FastBase Nedir ?

Fastbase, 1 Aralık 2014’te, Google Analytics kullanıcılarına ayrıntılı şirket bilgileri ve verileri sağlayarak, tüm İş Dünyası web sitesi operatörlerine ek web sitesi ziyaretçileri içgörü ve bilgi sunmak amacıyla kurulmuştur ve dünya genelinde yönetir.
Fastbase Webleads, bir web sitesinin iş ziyaretçileri hakkında bilgi sağlayan bir hizmettir.

Fasebase içinde hangi bilgileri barındırır ?

Yalnızca ticari ziyaretçi bilgilerini sağlar ve belirli kişisel ziyaretçileri, özel ziyaretçileri veya mobil ziyaretçileri tanımlamaz ve tanımlamaz.
Fastbase, AB ve ABD veri koruma mevzuatına uygundur ve Gizlilik Kalkanı Çerçevesinin bir ortağıdır.

Google Analytics ile entegre bir sistem olmasından dolayı sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınızın bilgilerini rahatlıkla görebiliyorsunuz. Kullanıcı bilgileri olarak kişinin adresi, telefon numarası, mail adresi gibi bilgileri sizlere gösterebilmektedir.

Daha detaylı bir anlatım ile görsellerle ile göstermek gerekirse eğer emreatadil.com için ziyaretleri inceleyeceğiz.

İlk görselde olduğu gibi tarih aralığı girip sitenizi ziyaret eden kişileri incelemeye başlıyoruz. Liste halinde kişilerin bilgileri gözükmeye başlıyor. Genel bakışta aşağıdaki bilgiler yer almaktadır.

 

Listeyi inceledikten sonra yapacağımız çalışma vb. işler için firma adına tıklayarak daha detaylı bilgiye erişebiliyoruz.

Kişi bilgisi paylaşımı olmaması adına Türkiye dışında lokasyonlu bir firmadan ilerleyecek olursak aşağıdaki ilk olarak Fastbase bize firma hakkında bilgi ve iletişim bilgilerini sunuyor.

Fakat bizim için daha önemli bir kısım olan ise Visitor Interaction bölümüdür. Bu kısımda ziyaretçinizin sayfanızı hangi saatte, hangi sayfalarınızı, sayfada kalma süresi gibi bilgiler yer almaktadır.

Sayfanın sağında ise contact search kısmında kişilere ulaşabileceğiniz bilgiler yer almaktadır. Ayrıca firmada çalışan diğer kişilerinde bilgilerine ulaşabilme imkanı sunabilmektedir.

Google analytics ile entegre olmuş bir sistem olan Fastbase firmaların kullanacağı önemli toollar arasında yerini almış olarak gözükmektedir. Aynı zamanda verilerinizi excel dosyası olarak bilgisayarınıza indirerek daha detaylı bir rapor oluşturabilmek imkanı sağlayabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir