Google Chrome Geçmişi Toplu Silme

Google Chrome, tarayıcı üzerinden dolaştığınız zaman tüm logları saklamaktadır. Fakat bu bilgilerin silinme özelliğini kullanıcılara açmıştır.

Google Chrome geçmişimi nasıl görüntülerim?

Google Chrome geçmişinize aşağıdaki iki farklı yoldan erişebilirsiniz.

  1. Chrome tarayıcınızın adres çubuğuna “chrome://history/” yazarak,
  2. Chrome tarayıcınızı açtıktan sonra “CTRL + H” tuşlarına basıp erişebilirsiniz.

Filtreleme işlemiyle toplu geçmiş nasıl silinir?

 

Google Chrome tarayıcısı dilerseniz tüm geçmişinizi silmenize dilerseniz sadece belirli url uzantısı için silme işlemi sunmaktadır. Fakat arama yaptığınız zaman Tarama verilerini temizle butonuna bastığınız zaman filtrelediğiniz bilgiyi kapsamamaktadır. Bu nedenle aşağıdaki iki farklı yöntem ile hızlıca geçmişi temizleyebilirsiniz.

  1. Yön Tuşları ve Boşluk Tuşu kullanarak hızlıca işaretlemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilk etapta mouse ile rastgele bir tanesini işaretlemeniz yeterlidir. Bu işlemi yaptıktan sonra yön tuşları ile silmek istediğiniz veriye gidebilir, boşluk tuşu ile işaretleyebilirsiniz.
  2. SHIFT ve Boşluk Tuşu ile toplu seçim gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için ilk etapta mouse ile herhangi bir veriyi işaretledikten sonra SHIFT tuşuna basılı tutup yön tuşları ile hızlıca silmek istediğiniz yere kadar ilerleyip SHIFT tuşu basılıyken boşluk tuşuna basmanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir