Google Dijital Atölye: Dijital yeteneklerini geliştirmek isteyen herkese ücretsiz eğitim programı!

Google Türkiye, her yaştan kitlenin dijital dünyaya adım atması ve kariyer basamaklarını tırmanması için Dijital atölye adlı eğitim projesini duyurdu. Google Dijital imalathane, T.C. Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ve İŞKUR işbirliğiyle başlatılan bir program ve hem çevrimiçi bununla birlikte karşı karşıya eğitimleri kapsayan ücretsiz bir program sunuyor.

Bugün T.C. Çalışma ve toplumsal Güvenlik Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez’in katılımıyla düzenlenen basın toplantısında paylaşılan bilgilere gore Google bu projeye 10 milyon TL’lik katkı sağlayacak ve KOBİ’lerin internete dönüşümünü de hızlandırmaya çalışacak. Türkiye’nin 9 ilinde (Antalya, Bursa, Gaziantep, Van, Kocaeli, İzmir, Kayseri, Samsun, İstanbul) karşı karşıya eğitimler düzenlenecek ve bu eğitimler katılmak isteyen her insana açık olacak.

 

Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez, Türkiye’nin nüfusunun yüzde 57’sinin 35 yaş altındaolduğunu söyledi ve bu potansiyelin dijital yeteneklerle katma değerlere dönüştürülmesi gerektiğini paylaştı. Bakan Müezzinoğlu’da Avrupa nüfusundan ortalama 10 yaş kadar genç olduğumuzu ve genç potansiyelimizi dijital dünyada icat çıkarmak şeklinde kullanmamız gerektiğinin altını çizdi.

Google Dijital Atölye projesi kapsamında web sitesi kurmaktan dijital pazarlamaya, e-posta pazarlamasından web analizine kadar uzanan 23 farklı konuda ücretsiz eğitim kaynaklarına erişmek mümkün olacak.

İŞKUR’un destekliğiyle çeşitli etkinlikler de düzenlenecek. Diğer yandan eğitimleri tamamlayanlara Google tarafından bir başarı sertifikası verilecek. Eğer dijital yetenekler kazanmak veya kendinizi geliştirmek istiyorsanız dijitalatolye.withgoogle.com adresinden projeyi inceleyebilir ve eğitimlerden faydalanabilirsiniz.

 

Kaynak: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir