Markafoni’yi Sivaslı işadamı Cafer Mahiroğlu satın alıyor!

En son 30 Haziran itibari ile Türkiye’deki faaliyetlerini sona erdirme kararı alan Markafoni yepyeni bir haber ile karşımızda. İngiltere’nin en zengin 100 iş adamı listesinde bulunan Sivas’lı iş adamı Cafer Mahiroğlu Markafoni’yi satın alıyor. Kısa bir süre önce taraflar el sıkışırken konu ile ilgili yarın basın toplantısı yapılması beklenmektedir.

Markafoni kapanıyor.

 

Güney Afrika merkezli Naspers Grubu, Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerinden Markafoni ile ilgili kritik bir karar almıştı. Alınan karara göre Markafoni 30 Haziran itibari ile faaliyetleri sona erdi.

Markafoni’nin kapatılmasına ilişkin süreç devam ederken, perde gerisinde bir de ‘pazarlık’ın yürütüldüğü anlaşıldı. 20 yıldır İngiltere’de yaşayan Armondi Tekstil’in sahibi Cafer Mahiroğlu, Naspers Grubu ile el sıkıştı. Yapılan anlaşmaya göre Markafoni markası Mahiroğlu’na geçti.

Markafoni sitesinde Cafer Mahiroğlu’nun Selectfashion.co.uk isimli online alışveriş sitesinin reklamları yer alıyor.

Select Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, Markafoni’nin satış süreci ve geleceğe yönelik planlamaları hakkında yarın düzenlenecek olan basın toplantısına katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir