Yerli Antivirüs Programı – CHOMAR

CHOMAR, Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde 10 kişilik mühendis ekibinin geliştirmiş oldukları yerli antivirüs programı olup dünya üzerinden 33 yazılım ürünün sahip olduğu OPSWAT Gold Sertifikası’na sahip bir yerli antivirüs programıdır.

NEDEN CHOMAR?

Piyasaya sürülen isim olarak neden Chomar kelimesi seçildiğini ise aşağıdaki gibi açıklamaktadırlar.

CHOMAR Antivirus projesi, “koruma” ve bununla ilişkili olarak “bekçi köpeği” konsepti üzerinden gidilerek, projenin ismi İngilizce’de bekçi köpeği anlamına gelen “Watchdog” kod adı ile geliştirilmeye başlanmıştır. Ürün ticarileşme aşamasında Türk Dil Kurumu Türkçe Sözlüğü’nde yer alan;
çomar: “1. isim İri köpek, çoban köpeği”, Türk Dil Kurumu Türkçe Sözlüğü.
Kelimesi proje için uygun görülmüş markalaşma aşamasında ise birçok dilde okunuşu “çomar” olan “chomar” kelimesi projenin nihai ismi olarak belirlenmiştir.
“ÇOMAR” ve “CHOMAR” şirketimizin tescilli ticari markalarıdır.

 

Görsel chomar sitesinden alıntılanmıştır.

YAZILIM ÜCRETLİ Mİ ? 

Ürün ücretli olup 30 günlük ücretsiz kullanım hakkı vermektedir. 30 gün dolduktan sonra diğer yazılımlar gibi tüm fonksiyonlarının iptal olup kullanılamaz program halinde dönüşmemektedir. 30 günlük deneme süresi bittikten sonra güncellemelere kapalı olup rahatlıkla kullanabilmektesinizdir.

 

Yerli yazılımları sonuna kadar desteklemekteyimdir. En son geliyoo faciasından sonra başarılı hamleleri görmek beni sevindiriyor. Her zaman hazıra alışmış bir millet olduğumuzun farkındayım. Umarım CHOMAR başarılı bir pazarlama ve satış faaliyetleri ile kullanım miktarını arttırıp dünyaca kullanılan yerli bir antivirüs programı olur.

 

Detaylı bilgi almak isterseniz: https://www.chomar.com.tr/tr-tr/sayfa.aspx

Ürünleri satın almak isterseniz: https://my.chomar.com.tr/tr-tr/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir